Обеспечение единичной живучести стального каркаса 19-ти этажного офисного здания комплекса «Киев-Сити»
Keywords:
«Разрушение домов, несущие конструкции которых проектируются с металлическим каркасом, необходимо рассматривать по специальным сценариям, в которых разрушение (удаление) отдельных элементов следует назначать в наиболее опасных местах в зависимости от принAbstract
В статье проанализированы расчет на прогрессирующее разрушение 19 этажного офисного здания с металлическим каркасом. Определены самые опасные сценарии исключения элементов для обеспечения единичной живучести. Увеличение массы каркаса для обеспечения единичной живучести составило около 25%. Для максимального уменьшения вероятности прогрессирующего разрушения рекомендуется использовать рамные стальные каркасы с монолитными ядрами жесткости. Расчет на прогрессирующее разрушение должен вноситься в технико-экономического обоснования целесообразности строительства и при сравнении вариантов конструктивных схем. Также должны быть детализированы и уточнены нормы по проектированию стальных каркасов многоэтажных зданий.References
ДБН В.2.2-24:2009 «Проектування висотних житлових і громадських будинків»
ДБН В.1.2-14-2009 «Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд..»
ДБН В.1.2-2:2006 «Навантаження і впливи»
GSA «Progressive Collapse Analysis and Design Guidelines for New Federal Office Buildings and Major Modernization Projects», (2003)
United Facilities Criteria (UFC). 2009. «Design of Buildings to Resist Progressive Collapse», UFC 4-023-03, Department of Defense, USA.
Joonhong Lim «Progressive Collapse Analyses of Steel Framed Moment Resisting Structures»// The Pennsylvania State University (2004)
Назаров Ю., Симбиркин В., Городецкий А. Компьютерное моделирование жизненного цикла конструкций//Актуальные проблемы исследований по теории сооружений: сб.науч.тр./Ч2.-М.: ЦПП, 2009С.204-216.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).