Determination of ergonomic parameters when assessing the risk of mechanized processes in the AIC
Keywords:
ergonomics, decision, principle, risk provisions, tools probability.Abstract
In this paper, we propose consideration of ergonomic parameters when risk assessment on mechanized processes in the agricultural sector.References
Лехман С.Д. Система управління професійим ризиком на сільськогосподарському підприємстві / С.Д. Лехман II Збірник наукових праць 3-ї Міжнародної науково-технічної конференції «Моторизація і енергетика рільництва». - Люблін (Польща), 2001. - С. 9-12.
Панкратова Н.Д. Концептуальные основы системного анализа рисков в динамике управления безопасностью сложных систем : Ч. II. Общая задача системного анализа рисков и стратегия ее решения / Н.Д. Панкратова, Б.И. Курилин II Проблемы управлення и информатики. - 2001. - № 2.- С. 108126.
Рекомендації щодо підвищення ефективності управління ризиками виникнення нещасних випадків та професійних захворювань на рівні підприємства, галузі держави. - К.: Основа, 2004. - 15 с.
Андриянова М.А. Управление риском эксплуатации потенциально опасных объектов: Автореферат диссертации на соискание ученой степени канд. техн. наук: 05.13.06 / М.А. Андриянова. - Тула, 1999. - 23 с.
Войналович О.В. Підходи щодо створення методології оцінення ризику травмування працівників на механізованих процесах в АПК / О.В. Войналович, М.М. Мотрич/ I Електротехніка і механіка. 2007. - № 1. – О 93-101.
Войналович О.В. Концепція розроблення системи відстеження потенційних небезпек в АПК / Войналович О.В. Шеремет В.О., Железняк М.О. ІІ Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. К., 2010. – Вип. 144. – С 100-106.
Гогіташвілі Г.Г. Оцінювання професійного ризику в галузях сільськогосподарського виробництва України / Г.Г. Гогіташвілі, В.Ф. Камінський, В.М Лапін, О.В. Войналович ІІ Вісник аграрної науки, 2010. - №8 – С. 53-55.
Безпека праці і ергономічні та естетичні основи: Навч. посібник / С.О. Апостолюк, В.С. Джигирей, А.С. Апостолюк та інш. – К.: Знання, 2006. – 215с.
Боброва-Голликова и др. Эргономика и безопасность труда. – М.: Машиностроение, 1985. – 111с.
Безопасность и эргономичность сельскохозяйственной техники / Б.И. Рябцев, А.Н. Сосовский, Э.Д. Циблюк. – К.: Техника, 1988.-120с.
Мерви Муртонен. Оценка рисков на рабочем месте – практическое пособие. Министерство социального обеспечения и здравоохранения. Отдел охраны труда. – Тампере. Финляндия, 2003. 12. ГОСТ Р51344-99. Безопасность машин. Принципы оценки и определения риска.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).