The first multi-comfort house in belarus. From idea to implementation
Keywords:
мультикомфортный домAbstract
At present we spend 90 % of our time indoors, in buildings that consume
over 40 % of the total energy consumption. Buildings, with low energy
consumprion level or zero energy buildings, will make a contribution to
solving the problems of sustainable development. This article presents the
experience of the energy efficient house implementation in the Republic of
Belarus.
References
Вольфганг Файст. Основные положения по проектированию пассивных домов / Вольфганг Файст. - М., 2008. – 9 c.
Saint-Gobain Insulation. Дом будущего: Мультикомфортный дом. – ISOVER, 2008. – 10 c.
Per Arnold Andersen and others. Daylight, Energy and Indoor Climate Basic Book, 2010. – 67 p.
Андреенко Н.А. Энергетическая сертификация зданий: первый опыт в Республике Беларусь / Н.А. Андреенко, А.В. Кучерявый, М. Дрождж. – Мн., 2012. – 33 c.
Разработка принципиальных вариантов рационального сочетания базовых архитектурных, строительных и инженерных решений небольших энергоактивных зданий, оснащённых гелио- и ветротехникой, для климатических условий Беларуси: отчёт о НИР; рук. Д.Д. Жуков. - Мн.: БНТУ, 2006. – 135 c.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).