Аналіз досліджень різання і розрізання ґрунтів пасивними ножами
Keywords:
deep passive cutting knives, cutting the soil passive knives, cutting force on the cutting edge, earth pressure on cutting edgeAbstract
В статті представлено методи руйнування ґрунту на критичну глибину одноярусними ножами традиційної конструкції при прокладанні підземних комунікацій. Проведено аналіз теоретичних і експериментальних досліджень процесів глибокого різання і розрізання ґрунтового масиву пасивними ножами для вибору схеми руйнування ґрунту з мінімальними енерговитратами. Запропоновано аналітичні залежності для визначення опору різання одноярусного ножа традиційної конструкції у докритичній і закритичній зонах, а також наведено графічні залежності, що побудовані за аналітичними для різних типів ґрунтів.
References
Кравець С. В. Теорія руйнування робочих середовищ: Навч. посібник. – Рівне: НУВГП, 2008. – 124 с.
Вайнсон А.А. Основы теории ножевых траншеекопателей. – В кн.: Исследование работы экскаваторов и кранов : Сб. тр. МИСИ. -М. : Госгортехиздат, I960, № 31, С. 53-88.
Кравець С.В., Нечидюк А.А. Визначення опору переміщенню безтраншейного двох’ярусного укладача з криволінійними різальними частинами – В кн.: Строительство. Материаловедение. Машиностроение: Сб. научн. тр. ПГАСА – Днепропетровск, 2004, Вып. 26, С. 51-56.
Хайзерук Е.М. Машины и механизмы для прокладки кабеля. – М.: Машиностороение, 1991. – 352 с.
Полтавцев И.С., Орлов В.Б., Ляхович И.Ф. Специальные землеройные машины и механизмы для городского строительства. – К.: Будівельник, 1977. – 136 с.
Уродов В.И. Физические основы глубокого резания грунтов. – Минск : Наука и техника, 1972. – 232 с.
Рынкевич B.C. Исследование резания минерального грунта вертикальным ножом. – В кн. : Механизация и электрофикация сельского хозяйства: Респ. межвед. тематич. науч.-техн. сб. – Минск: Урожай, 1970, Вып. 6, С. 50–60.
Турецкий P.JI. Оптимизация угловых параметров ножевого рабочего органа дренажной машины. Механизация и электрификация сельского хозяйства, 1985, № 3, С. 8–12.
Федоров Д.И. Рабочие органы землеройных машин.- М.: Машиностроение, 1977. –288 с.
Турецкий Р.Л. Обратимые деформации грунта и сопротивление резанию. – В кн.: Механизация почвообработки, приготовления и использования удобрений: Сб. научн. трудов. – Минск: ЦНИИМЭСХ, 1986, С. 23–50.
Дьяков В.П. Усилие вертикального резания почвы. – Механизация и электрификация сельского хозяйства, 1987, № 4, С. 34–37.
Кучерук А.А., Кравец С.В. Определение давления грунта на боковые стенки разрезающего ножа / Констр. и технология пр-ва с-х машин: Респ. межвед. науч.- техн. сб. – К.: Техника, 1987, вып. 17, С. 37–40.
Гольдштейн М.Н. Механические свойства грунтов. – М.: Стройиздат, 1979. – 304 с.
Маслов Н.Н. Основы инженерной геологии и механики грунтов.- М.: Высшая школа, 1976. – 511 с.
Машини для земляних робіт: Навч. посібник / Хмара Л.А., Кравець С.В., Нічке В.В. та інші. Під заг. редакцією проф. Хмари Л.А. та проф. Кравця С.В. – Рівне–Дніпропетровськ–Харків, 2010. – 557 с.
Downloads
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).