Оценка устойчивости оползневых склонов в неблагоприятных инженерно – геологических и сейсмических условиях
Keywords:
Устойчивость клонов, оползневая проблема,Abstract
Применением метода конечных элементов разработана методика расчета устойчивости склона с учетом взаимовлияния возводимых сооружений в неблагоприятных и в сейсмических условиях. Преимущество такого подхода заключается в том, что при исследовании устойчивости склонов и откосов можно получить поверхность скольжения и установить коэффициент устойчивости не по заранее заданной кривой, а исходя из реального напряженно-деформированного состояния и поля устойчивости. Применение разработанной методики позволяет при любом наклоне и любом составе грунтов склона определить напряженно-деформированное состояние, получить поле устойчивости, выявить поверхность скольжения, установить коэффициент устойчивости, выбирать оптимальный вариант фундаментов для возводимых зданий и оценить эффективность противо опользневых сооружений.References
Менабдишвили П. З., Исследование напряженно-деформированного состояния и оценка устойчивости склонов и откосов. X Международный симпозиум „Динамические и технологические проблемы механики конструкций и сплошных сред“, Москва 2004.
Papuna Menabdishvili, Nelli Eremadze, A ssessment of Slope Stability and Interferense of Structures Considering Seismity in Complex EngineeringGeological Conditions Using the Method of Finite Elements, 2008 Seismic Engheerig Conferense Commemorating the 1908 Messina and Reggio Calabria Earthquake Reggio Calabria, Itali 8-11 Juli 2008, 535-541.
Менабдишвили П. З.- Оценка устойчивости и откосов в неблагоприятных инженерно-геологических и сейсмических условиях. Международная научная конференция. Ашхабад, 12-14 июня 2013.
Ильюшин А.А - Механика сплошной среды, изд. Московского университета 1990.
Ухов С.Б; Семенов В.В, Знаменский В.В, Тер-мартиросян З.Г, Чернышев С.М-Механика грунтов, основания и фундаменты - М. АСВ1994-524с.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).