Обоснование эффективности применения пластифицирующих добавок для закрепления грунтов высоконапорной цементацией
Keywords:
Застраиваемые территории, застройки, растут объемы коммуникаций и транспортных путей.Abstract
В статье изложены результаты теоретических исследований составов и свойств инъекционных растворов, применяемых для закрепления грунтов методом цементации, обоснована эффективность применения различных пластифицирующих добавок для повышения качества цементационных работ и повышения радиуса распространения раствора.References
Банник Г.И. Техническая мелиорация грунтов/ Банник Г.И. – К.: Вища школа, 1976. – 304 с.
Гончарова Л.В. Основы искусственного улучшения грунтов. – М.: МГУ, 1973. – 375с.
Джантимиров Х.А., Юдович Б.Э. и др. Совершенствование геотехнических цементационных материалов на основе гидравлических вяжущих. / Научные труды Межд. Науч. Конф. По бетону и желехобетону. – М.: Дипак, 2005. Т. 3, с. 497 – 504.
Заславский Ю.З. Инъекционное упрочнение горных пород / Ю.З. Заславкий, Е.А. Лопухин, Е.Б. Дружко, И.В. Качан // – М.: Недра, 1984. – 176 с.
Камбефор А. Инъекция грунтов. Принципы и методы / А. Камбефор; [пер. с фр. Р.В.Казаковой, В.Б.Хейфица]. – М.: «Энергия», 1971. – 333 с.
Конюхов Д.С. Строительство городских подземных сооружений мелкого заложеня. – М.:Архитектура-С, 2005. – 305 с.
Основания, фундаменты, и подземные сооружения: справочник проектировщика/ [М.И. Горбунов-Посадов, В.А. Ильичев, В.И. Крутов и др.]. – М.: Стройиздат, 1985- 480 с.
Пат. 2372445 Российская Федерация, МПК6 E 02 D 003/12, C 09 K 017/10. Способ цементации слабых грунтов [Текст] / Мальцев Н.В., Гольцов Ю. И., Мальцев В. Т., Недодаев А. В., Харабаев Н. Н.; заявители и патентообладатели Государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Ростовский государственный строительный университет". – № 2007136530/03; заявл. 02.10.2007; опубл. 10.04.2009, Бюл. № 23 (II ч.). – 6 с.
Тойб Р.Р. Разработка тампонажных составов с низким содержанием дисперсионной среды для цементирования скважин в условиях низких температур: автореф. дис. на соискание ученой степени канд. техн. наук: спец. 25.00.15 «Технология бурения и освоения скважин»/ Р.Р. Тойб. – Санкт-Петербург, 2005. – 20 с.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).