Модифицирование жаропрочных никелевых сплавов нанодисперсными композициями.
Keywords:
Микроструктура лопаток из сплава ЖС3ДК, кристаллографические параметры нанодисперсных композиций.Abstract
Целью данной работы является повышение качества лопаток ГТД за счет объемного модифицирования жаропрочного никелевого сплава ЖСЗДК нанодисперсными композициями. В качестве модификаторов данного сплава при меняли нанодисперсные порошки карбонитрида титана Ti(CN) в таблетированном виде с размером частиц 10...100 нм.
References
Сабуров В.П. Упрочняющее модифицирование стали и сплавов / В.П. Сабуров. – Литейное производство, 1988. – №9. – С. 34-41.
Каблов Е.Н. Литые лопатки газотурбинных двигателей / Е.Н. Каб-лов. – Москва: МИСИС, 2001. – 631 с.
Глезер Г.М. Авиационные материалы на рубеже ХХ-ХХІ веков: Сб. научн. тр. / Г.М. Глезер, Е.Б. Качанов, С.Т. Кишкин. – М.: ВИАМ, 1994. – С. 244-252.
Химушин Ф.Ф. Жаропрочные стали и сплавы / Ф.Ф. Химушин. – М.: Металлургия, 1969. – 748 с.
Симс Ч. Жаропрочные сплавы. Пер. с англ. / Ч. Симс, В. Хагель – М.: Металлургия, 1976. – 566 с.
Неймарк В.Е. Модифицированный стальной слиток / В.Е. Неймарк. – М.: Металлургия, 1977. – 192 с.
Гуляев Б.Б. Синтез сплавов. Выбор компонентов / Б.Б. Гуляев. – М., 1984, – 250 с.
Мальцев М.В. Металлография промышленных цветных металлов и сплавов / М.В. Мальцев. – М.: Металлургия, 1970. – 368 с.
Гусев А.И. Наноматериалы, наноструктуры, нанотехнологии / А.И. Гусев. – М.: Физматлит, 2005. – 416 с.
Тушинский Л.И. Теория и технология упрочнения металлических сплавов / Л.И. Тушинский. – Новосибирск: Наука, 1990. – 245 с.
Калинин В.Т. Получение нанокристаллических композиций управ-ляемым плазмохимическим синтезом / В.Т. Калинин, А.С. Дудников, А.Я. Качан, Н.Е. Калинина. Научно-технический журнал «Вестник двигателестроения», №1(15)/2007. – 166 с.
Патент РФ 2069702, МКИ6С21С 1/00. Модификатор / Калинин В.Т., Шатов В.В., Комляков В.И. - № 93030977; Заявл. 01.03.93. Опубл. 27.11.96. Бюл. № 33. – 8 с.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).