О тройной диаграмме B-C-O.
Keywords:
Диаграмма B-C-O, углерод, молекулы.Abstract
Установлены области совместного существования карбидов бора с окислами. Подтверждена реакция восстановления карбида бора В13С2, ранее обсуждавшаяся в литературе. Проанализированы 17 реакций, которые дают картину фазовой диаграммы системы В-С-О. Полученная фазовая диаграмма В-С-О показывает, что данной системе возможно образование структур углерода в молекулярном состоянии.References
Л.Е. Печентковская, Т.Н. Назарчук. Об устойчивости в кислороде соединений системы бор–углерод при высоких температурах // В сб.: Химические свойства и методы анализа тугоплавких соединений. Киев: Наукова Думка, 1969, с.26 – 32.
Г.А. Меерсон и Г.В. Самсонов. Определение содержания свободного углерода в карбиде бора // Заводская лаборатория, 1950, с.1423 – 1428.
Т.Н. Назарчук, Л.Н. Механошина. К вопросу о окисляемости карбида бора // Порошковая металлургия, 1964, №2, с.46 – 50.
Карбид бора / Кислый П.С., Кузенкова М.А., Бондарук Н.И., Грабчук Б.Л. – Киев: Наук. Думка, 1988.– 216 с.
Спиридонова И.М., Мостовой В.И., Соколовская Ю.А. Особенности проведения химико-термической обработки методом борирования в порошках // ІІІ міжнародна наукова конференція “Фізико-хімічні основи формування і модифікації мікро- та наноструктур” (Харків, 21-23 жовтня 2009), Збірник наукових праць, т.1. – с.76-80.
Г.С. Жданов, Г.А. Меерсон, Н.Н. Журавлев и Г.В. Самсонов. К вопросу о растворимости бора и углерода в карбиде бора 12 3 B C ( 4 B C ) // Журнал неорганической химии, 1954, т. XXVIII, вып.6, с.1076 – 1082.
Термодинамические свойства индивидуальных веществ / Под ред. В.П. Глушко. М.: Наука, 1978-1982, т. 1-4.
В.В. Дикий, Г.Я. Кабо. Термодинамические свойства фуллеренов 60 C и 70 C // Успехи химии, 2000, т. 69, № 2, с. 107 – 117.
А.В. Елецкий, Б.М. Смирнов. Фуллерены и структуры углерода// Успехи физических наук, 1995, т. 165, № 9, с. 977 – 1009.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).