Наноразмерные элементы в структурах сталей широкого назначенния.
Keywords:
Роль нанотехнологий в различных областях науки и техники, физике, медицине, биологии, информационных технологиях, материаловедении, экологии, химии, космической технике и т.д.Abstract
Основная цель настоящей публикации – акцентировать внимание материаловедов на принадлежность ряда структурных компонентов сталей к супердисперсным, наноразмерным элементам, к которым можно применять не только традиционные, но и другие виды (термических, деформационных и других) внешних воздействий, которые используются в технологиях наноматериалов.
References
Гусев А.И., Ремпель А.А. Нанокристаллические материалы. М.: Физ-матлит. 2000.– 224 c.
Андриевский Р.А., Рагуля А.В. Наноструктурные материалы. М.: Ака-демия,– 2005. – 192 с.
Gleiter H. Nanostructured materials: basic concepts and microstructure. Acta Materialia, 2000, Vol. 48, No 1, P. 1-29.
Большаков В.И., Зайцев А.В., Сухомлин Г.Д., Вашкевич Ф.Ф. Особен-ности применения световой и электронной микроскопии при изуче-нии структурообразования покрытий // Металознавство та термічна обробка металів. Науковий та інформаційний журнал ПДАБА, – 2007, №1, – с. 5-10.
Langford G.,Cohen M. Subgrains strengthening of materials. Trans. ASM – 1969, Vol. 62 – P. 823-835;
Валиев Р.З. Развитие равноканального углового прессования для полу-чения ультрамелкозернистых металлов и сплавов.// Металлы. – 2004. №1 С. 15-21
Yokota T., Garica–Mateo C., Bhadeshia, H. K. D. H., Formation of nanostructured steel by phase transformation, Scripta Materialia 2004 – Vol. 51, P. 767-770.
Гриднев В.Н., Гаврилюк В.Г., Мешков Ю.Я. Прочность и пластичность холоднодеформированной стали./ Киев: Наукова думка, – 1974, – 232 с.
Большаков В.И., Бекетов А.В., Сухомлин Г.Д., Лаухин Д.В., Семёнов Т.В. // Механизм зарождения и роста перлитных колоний./ Строи-тельство, материаловедение, машиностроение: Сб. научн. трудов. Вып. 53. ч. 2. – Дн-вск: ПГАСА, 2010. – С. 173-179.
Bolshakov V.I. Thermomechanical treatment of construction steels. 3-d edition: Basilian Press. – Сanada. – 1998. – 316 p.
Большаков В.И., Сухомлин Г.Д., Куксенко В.И. Структура игольчатого феррита.// МиТОМ. – М.–2009. №8.– С. 3-10.
Honeycombe R.W., Bhadeshia, H. K. D. H., Steels. Structure and properties/ Springer ed, – 2008 –394 p.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).