Структура и механические свойства инструментов из быстрорежущей стали при импульсно-плазменной по-верхностной обработке.
Keywords:
Быстрорежущей сталь, трещинообразование, оптическая металлография, растровая, просвечивающая электронная микроскопия.Abstract
Продление ресурса работоспособности инструментов из быстрорежущей стали - актуальная проблема, для решения которой необходимо обеспечить в рабочих поверхностях оптимальное структурное состояние, способствующее максимальному упрочнению и трещинообразованию. Выполненными исследованиями (оптическая металлография, растровая, просвечивающая электронная микроскопия) рабочих поверхностей стали Р6М5, обработанных импульсной плазмой на различных режимах, показано следующее.
References
Hancok I.M. и др. Лазерная модификация быстрорежущей стали. Heat Treat`87: Proc. Unt. Conf., London 11-15 May, 1987. London, 1988, c. 189-195.
Бабушкин В.Б. Особенности структурообразования в быстрорежущих и высокохромистых штамповых сталях при лазерном нагреве. Изв. вузов "Черная металлургия", 1990, N 4,с. 68-70.
Собусяк Т.,Соколов К.Н. Влияние лазерной термической обработки на структуру и свойства быстрорежущей стали. Сб. "Проблемы машиностроения и автоматизации", 1991, N 5, с.
Сузуки Х. О пределе текучести поликристаллических металлов и сплавов // Структура и механические свойства металлов. – М.: Металлургия, 1967. – С. 255 – 260.
Эшби И. Ф. О напряжении Орованна // Физика прочности и пластично-сти. – М.: Металлургия, 1972. – С. 88 – 107.
Гольдштейн М. И., Литвинов В. С., Бронфин Б. М. Металлофизика
высо-копрочных сплавов. – М.: Металлургия, 1986. – 307 с.
Конрад Г. Модель деформационного упрочнения для объяснения влия-ния величины зерна на напряжение течения металлов // Сверхмелкое зер-но в металлах / Под ред. Л.К.Гордиенк,. – М.: Металлургия, 1973. – С. 206 – 219.
Армстронг Р. В. Прочностные свойства металлов со сверхмелким зер-ном // Сверхмелкое зерно в металлах. - М.: Металлургия, 1973. – С. 11 – 40.
Petch N. J. The cleavage strength of polycrystalline // J. Iron and Steel Inst. – 1953. – 173, № 1. – P. 25 – 28.
Orowan E. Dislocation in Metals. – New York :AIME, 1954. – 103 p.
Ashby M. F. Mechanisms of deformation and fracture // Adv. Appl. Mech. – 1983. – 23. – P. 118 – 177.
Келли А., Николсон Р. Дисперсное твердение. – М.: Металлургия, 1966. – 187.
Ebelling R., Ashby M. F. Yielding and flow of two phase copper alloys // Phil. Mag. – 1966. – 13, № 7. – P. 805 – 809.
Романив О.Н. Вязкость разрушения конструкционных сталей.- М.: Ме-таллургия, 1979.- 176с.
Конева Н.А., Лычагин Д.В., Теплякова Л.А., Козлов Э.В. // Теоретическое и экспериментальное исследование дисклинаций. – Л.: Изд-во ЛФТИ.- 1986. – С. 116.
H. Conrad. Effect of grain size on the lower yield and flow stress of iron and steel. Acta metallurgica, 1963, 11, Р.75-77.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).