Сравнение способов упрочнения боридов в боридных покрытиях.
Keywords:
Микротвёрдости, диффузия, морфология.Abstract
Исходя из проведённого анализа можем утверждать, что модифицирующее легирование боридов железа позволяет более качественно решать проблему повышения прочности боридных покрытий. Так одновременное насыщение поверхности стали бором, никелем и молибденом позволяет повысить критический коэффициент интенсивности напряжения 1-го рода для фазы Fe2B в 2-2,5 раза. При наличии в боридном слое коагулированных микрокристаллических фаз с твёрдостью 26-27ГПа и сохранения традиционно получаемой толщины боридного слоя.
References
Борирование стали // Л.Г. Ворошнин, Л.С. Ляхович _ М «Металлургия» _ 1978
Многокомпонентные диффузионные покрытия // Л.С. Ляхович, Л.Г. Ворошнин, Г.Г. Панич, Э.Д. Щербаков _ Минск «Беларусь» _ 1974
Борирование промышленных сталей и чугунов // Л.Г. Ворошнин _ Минск «Беларусь» _ 1981
Многокомпонентное диффузионное насыщение металлов и сплавов // Г.В. Земсков, Р.Л. Коган _ М «Металлургия» _ 1978
Строительство, материаловедение, машиностроение. Сборник научных трудов. Под общей редакцией доктора технических наук профессора В.И. Большакова. При поддержке главного управления образования и науки областной государственной администрации. Вып. 58. Серия: Стародубовские чтения 2011 // _ Днепропетровск _ 2011
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).