Влияние наноразмерного модификатора на прочность цементного композита.
Keywords:
Исследования по модифицированию ячеистого бетона многослойными углеродными нанотрубками (УНТ)Abstract
В данной работе проводились исследования по модифицированию ячеистого бетона многослойными углеродными нанотрубками (УНТ). Установленно, что добавка УНТ в количестве 0,005% по массе сухого вяжущего повышает прочность на сжатие на 71%. Анализ структуры растровым электронным микроскопом показал, что УНТ заполняют микропоры и микропустоты гидросиликатного геля, уменьшая его микропористость, способствуют образованию кристаллов портландита на поверхности стенок пор, что в совокупности с дисперсным упрочнением цементного камня приводит к повышению прочности всей системы в целом.
References
Шахова Л.Д., Тарасенко В.Н., Балясников В.В., Энерго- и ресурсосбе-регающие технологии в промышленности строительных материалов. Сб. док-ладов международной научно-практической конференции «Качество, безопас-ность, энерго- и ресурсосбережение в промышленности строительных мате-риалов в строительстве на пороге ΧΧI века». Белгород: Изд-во БелГТАСМ, 2000. Ч. I. С. 366-370.
Павленко Н.В., Череватова А.В., Сторокова В.В., Особенности получе-ния рациональной поровой структуры пенобетона на основе наноструктуриро-ванного вяжущего // Строит. материалы и изделия. 2009. № 10. С. 33-36.
Строкова В.В., Бухало А.Б. Пеногазобетон на нанокристаллическом порообразователе // Строит. материалы. 2008. № 1. С. 38-39
Grigorij YAKOVLEV, Jadvyga KERIENE, Albinas GAILIUS, Ingrida GIRNIENE MATERIALS SCIENCE (MEDZIAGOTYRA) // Vol. 12, №. 2. 2006. P. 147-151
Ахметшина Л.Ф., Кодолов В.И., Терешкин И.П., Коротин А.И. Влия-ние углеродных металлосодержащих наноструктур на прочностные свойства бетона // Нанотехнологии в строительстве. 2010. № 6. С.35-46
Ponomarev A.N. Technology of polymeric and inorganic composite materials micromodification // Science and high technology, 2003. P. 99-101
Tkachev A.G., Mihaleva Z.A., Ladonina M.N., Zhutova E.A. Modification of construction composites by carbon nanomaterials // International scientific journal for alternative energy and ecology. 2007, № 9. P. 56-59.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).