Структурообразование сверхтвердых покрытий нестехиометрического кубического нитрида титана.
Keywords:
Структурообразование сверхтвердых покрытий, вакуумно-дуговое осаждение.Abstract
Из-за своей высокой твердости покрытия нитрида титана нашли широ-кое применение при изготовлении режущих инструментов и износостойких покрытий. Основной метод синтеза таких покрытий на сегодняшний день это вакуумно-дуговое осаждение [1].
References
Вакуумно-дуговые устройства и покрытия: Монография/ А.А. Андреев, Л.П. Саблев, В.М. Шулаев, С.Н. Григорьев.–Харьков: ННЦ ХФТИ, 2005. – 236 с.
А.И.Гусев. Нестехиометрия, беспорядок, ближний и дальний порядок в твердом теле. М.: ФИЗМАТЛИТ, 2007. – 856 с.
Осаждение сверхтвердых вакуумно-дуговых TiN покрытий. А.А. Андреев, В.М. Шулаев, В.Ф. Горбань*, В.А. Столбовой. Физическая инженерия по-верхности, 2006, т. 4, № 3 – 4, с.179-183.
Модернизация вакуумно-дуговых установок для синтеза покрытий и азо-тирования методом ионной имплантации и осаждения. В.М. Шулаев, А.А. Андреев, В.П. Руденко. Физическая инженерия поверхности, 2006, т. 4, № 3 – 4, с.136-142.
J. Pelletier, A. Anders. Plasma-based ion implantation and deposition: A review of physics, technology and applications // IEEE Transactions on Plasma Science, 2005, v. 33, N 6, p. 1944-1959.
Исследование особенностей нанокристаллического строения сверхтвердых покрытий мононитрида титана. В.М. Шулаев, А.А. Андреев, И.М Неклюдов, А.Л. Васильев, О.В. Соболь// Вопросы атомной науки и техники, 2009, №6 (64), с. 254- 261.
В.Ф. Горбань, Н.А. Мамека, Э.П. Печковский, С.А. Фирстов. Идентифика-ция структурного состояния материалов методом автоматического индентиро-вания//Сб. докл. Харьковской нанотехнологической ассамблеи. Харьков, 2007, т. 1, с. 52-55.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).