СВС–металлокомпозиты–структурная самоорганизация. Мультиуровневая еирархическая схема.
Keywords:
СВС–металлокомпозиты–структурная самоорганизация, квазистатические структуры мезоскопического масштаба, динамические диссипативные субструктуры.Abstract
В процессе первичного структурообразования в СВС-композитах само организуются три типа диссипативных структур, обеспечивающих дискретизацию энергии синтеза, ”накачанную” в материал, на макро-, мезо- и микроскопическом уровнях:
– динамические микроструктуры каркасного типа, обеспечивающие конвективное перераспределение диффузионных и кристаллизующихся жидкофазных конвективных потоков;
– квазистатические структуры мезоскопического масштаба, связанные с гетерофазной взаимодиффузией ингредиентов композита;
– динамические диссипативные субструктуры, обеспечивающие стабилизацию структурных ингредиентов композита на атомном уровне, в результате когерентной туннельной диффузии.
Особо следует отметить стадийность и локальную мультиуровневую саморгонизацию процесса первичного структурообразования, включающую фрагментацию и ”цементирование” ингредиентов структуры композита; образование мультиуровневых структурных композиций из матричного твердого раствора и фазы упрочнителя; коагуляцию и коалесценцию; образование ”вторичных” структур; смешивание составляющих композитов на атомном уровне. Соотношение интенсивностей адаптации и диссипации энергии на каждой стадии структурообразования определяется формой и размером соответствующих структурных компонентов, коэффициентами многофазной диф-фузии, а также температурным потенциалом стадий структурообразования. Поскольку каждая стадия структурообразования характеризуется собственным набором резонансных частот, возможна оптимизация технологических факторов получения оксиднолегированных композитов, заключающаяся в последовательном усилении информационного фактора (температуры, компактирующего давления).
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).