Электронномикроскопические исследования дефектов кристаллического строения цементита.
Keywords:
Электронномикроскопические исследования, процесс диффузионного перераспределения углерода при сфероидизации и коалесценции цементита в перлите.Abstract
Исследовали предварительно отожженную сталь У8 после длительного (100 часов) отжига при субкритических температурах 680–700о С. Выявлены различные нарушения в кристаллическом строении цементита: дислокации, субграницы, дефекты упаковки, двойники. В отличие от ранее проведенных исследований, где подобные дефекты были обнаружены после предварительной деформации стали (без теплового воздействия или в сочетании с ним), формирование несовершенств в цементите обусловлено ростовыми эффектами в процесс диффузионного перераспределения углерода при сфероидизации и коалесценции цементита в перлите.
References
Keh A.S. Imperfections and plastic deformation of cementite in steel // Acta metallurgica. 1963, Vol.11, №9. P. 1101-1103.
Maurer K., Warrington D.H. Deformation of cementation // Philosophical Magazine. 1967, Vol.15, Issue 134. P.321-327.
Счастливцев В.М., Яковлева И.Л., Мирзаев Д.А. Структурные превраще-ния в перлите при нагреве. I. Твердорастворное упрочнение ферритной составляющей перлита // ФММ. 1994. Т. 77. Вып.
С. 138-147. 4. Макаров А.В., Счастливцев В.М., Горкунов Э.С., Табатчикова Т.И., Ко-ган Л.Х., Колобылин Ю.М., Задворкин С.М., Хлебникова Ю.В., Яковлева И.Л., Гаврилова Л.Д., Соломеин М.Н. Возможности неразрушающего контроля физико-механических характеристик заэвтектоидных углероди-стых сталей со структурами изотермического распада аустенита // Де-фектоскопия. 2002. № 10. С. 62-86.
Тушинский Л.И., Батаев А.А., Тихомирова Л.Б. Структура перлита и конструктивная прочность стали. Новосибирск: Наука, 1993. 280 с.
Яковлева И.Л., Карькина Л.Е., Хлебникова Ю.В., Счастливцев В.М. Кри-сталлографический анализ дефектов в цементите пластинчатого перлита углеродистой стали // ФММ, 2001, Т. 92, вып. 3. С. 77-88.
Томас Г. Электронная микроскопия металлов. М.: Иностр. лит., 1963. 347 с
Tian Y.L., Krauft R.W. Mechanism of Pearlite Spheroidization // Metallurgic-al Transactions. 1987. V. 18A. № 8. P. 1403-1414.
Яковлева И.Л., Карькина Л.Е., Хлебникова Ю.В. Кристаллографические особенности коагуляции цементита при отжиге перлита углеродистой стали. //Металлофизика и новейшие технологии. 2009. Т. 31, №1 С. 65-79.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).