Оценка толщины газонасыщенного слоя на поверхности горячепрессованных труб из сплава zr1nb с помощью количественного микроструктурного анализа.
Keywords:
Оценка толщины газонасыщенного слоя, труб из сплава zr1nb, газонасыщения.Abstract
Исследованы структура и глубина газонасыщения поверхности горячепрессованных труб из сплава Zr1Nb, изготовленных по инновационной энергосберегающей технологии из слитков малого размера. Установлено, что газонасыщение приводит к структурным изменениям в поверхностных слоях труб, что обусловлено смещением критических точек фазовых превращений с повышением содержания кислорода в сплаве. Структурные изменения, сопровождающие образование структурно–аномального слоя, отражают изме-нение концентрации кислорода по мере увеличения расстояния от наружной поверхности. Разработана методика, позволяющая проводить оценку глубины газонасыщения поверхности с помощью количественного микроструктурного анализа, и проведена оценка толщины газонасыщенного слоя на поверхности горячепрессованных труб из сплава Zr1Nb, полученных по различным технологическим вариантам.
References
Разработка технологии и освоение сплавов циркония украинского производст-ва в процессе изготовления труб для твэлов / Неклюдов И. М., Ажажа В. М., Вахрушева В. С. [и др.] // –XVII международная конференция по физике радиационных явлений и радиационному материаловедению. – Алушта, 4–9 сентября 2006 г.: труды конф. – Харьков, 2006. – 346 с. – С. 113–114.
Займовский А. С. Циркониевые сплавы в атомной энергетике. / Займов-ский А. С., Никулина А. В., Решетников Н. Г. – М.: Энергоиздат, 1994.– 256 с.
Пат. 81167 Україна, МПК В 21 С 23/02, С 22 F 1/18. Спосіб виготовлення цирконієвих труб / Сокуренко В. П., Вахрушева В. С., Сухомлин Г. Д., Благова В. А., Буряк Т. М., Коленкова О. А., Дергач Т.А.; заявник та па-тентоутримувач Державне підприємство «Науково-дослідний і конструк-торсько технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади». – № а200600077; заявл. 03.01.2006 ; опубл. 10.12.2007, бюл. № 20.
Черняева Т. К. Кислород в цирконии: Обзор / Черняева Т. К., Стукалов А.И., Грицина В. М. – Харьков: НТК ЯТЦ ННЦ ХФТИ, 1999. – 112с.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).