Расчётные методы оценки скорости продольного роста перлита в эвтектоидной стали.
Keywords:
Расчётные методы, образование феррито-цементитной смеси, перемещением соответствующих атомовAbstract
При охлаждении аустенита эвтектоидной стали с концентрацией углерода 0,8 % ниже линии PSK диаграммы Fe–Fe3C происходит образование феррито-цементитной смеси, т. е. перлита, который, в зависимости от температуры образования, имеет различную дисперсность. Известно, что новые образующиеся фазы имеют состав, отличный от cостава исходного аустенита, содержащего 0,8 % углерода (феррит при 7270С содержит 0,02 % С, однако с понижением температуры растворимость углерода в нем снижается, химический же состав цементита остается практически неизменным (6,67 % С)), т.е. при эвтектоидном распаде аустенита диффузионное перераспределение атомов углерода должно сочетаться с переходом атомов железа из одной поли-морфной модификации (аустенит) в другую (феррит), а также с образованием химического соединения (цементит). Первый процесс связан с некоторым перемещением соответствующих атомов на расстояния, большие межатомных, второй же сводится к перестройке решетки растворителя (т. е. железа) на границе раздела фаз аустенит/цементит и формированию новых химических связей [1].
References
Любов Б.Я. Кинетическая теория фазовых превращений. – М.: Металлургия. – 1969, 264с.
M. Hillert. The Role of Interfacial Energy during Solid State Phase Transforma-tions. Jerncont. Ann. 141 (1957):11, p.757.
Zener C. Metals technology, 1946, Jan., II статья.
Ольшанецкий В.Е. Об ориентированном росте однофазных и двухфазных структур колониального типа // Нові матеріали і технології в металургії та ма- шинобудуванні – 2002, №1. – С.14-22.
Бурке Дж.Е., Тарнбалл Д. Рекристаллизация и рост зерен // Успехи физики металлов. – М.: Металлургиздат. 1956. – Вып.1. – С.368-465.
W.S. Hagel, G.M. Pound a. R.F. Mehl, Acta Metallurgica. v.4, 1956, №1, p. 37.
Салли И.В. Физические основы формирования структуры сплавов. – М.: Металлургиздат, 1963, 219с.
Миркин И.Л. Труды Московского института стали, сб.ХVIII, 1941, стр.5.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).