Хрупкость и пластичность металла в изделиях и сооружениях.
Keywords:
прочность, пластичность, механическая стабильность, хрупкость, элемент конструкции.Abstract
Предлагаются новые механические характеристики – коэффициент механической стабильности Kms и силовой эквивалент охрупчивания Em – для оценки степени защищенности стали от перехода в хрупкое состояние в усло-виях эксплуатации. Эффективность предлагаемых механических характери-стик иллюстрируется их использованием для прогнозирования температуры хладноломкости стали при испытании на хрупкость по методу Шарпи. Пока-зано, что силовая надежность элемента конструкции может быть обеспечена путем оптимизации свойств прочности и механической стабильности стали применительно к требованиям напряженно–деформированого состояния кон-кретного узла конструкции.
References
В.И. Трефилов. “Роль типа межатомной связи при хрупком разру- шении”. В кн. “Физическая природа хрупкого разрушения метал- лов”. – Киев: Наук. думка, 1965. – с. 22-58.
Я.Б. Фридман. Механические испытания. Конструкционная проч- ность. – М.: “Машиностроение”, 1974, 368 с.
Д. Броек. Основы механики разрушения. – М.: Высшая школа, 1980, 368 с.
Ю.Я. Мешков, Г.А. Пахаренко. Структура металла и хрупкость стальных изделий. – Киев: Наук. думка, 1985. – 268 с.
С.А. Котречко, Ю.Я. Мешков. “Концепция механической стабильно- сти конструкционных материалов” // Проблемы прочности, 2009 - № 2, с. 55-78.
С.А. Котречко, Ю.Я. Мешков. Предельная прочность. Кристаллы, металлы, конструкции. – Киев: Наук. думка, 2008, 295 с.
Ю.Я. Мешков. “Связь между пластичностью и хладноломкостью конструкционных сталей”. В сб. “Оборудование и технологии тер- момеханической обработки металлов и сплавов”, IX Межд. Научно- технический конгресс термистов и металловедов, т. І, ННЦ ХФТИ, Харьков, 2008, с. 276-280.
С.А. Котречко. “Критическое напряжение скола и “хрупкая” проч- ность поликристаллических металлов”// Металлофизика, 1992, 14 № 5: с. 37-41.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).