Stability of functioning of economic objects as a component of population and territory protection in emergencies and in the special period
Keywords:
stability, emergency, stability parameters, quantitative indicators of sustainability.Abstract
The question of stability of economic objects in emergencies was considered, possible directions and content of regulatory and technical documents and appropriate methods of estimation of economic objects were identified. Development of special normative and technical documents for assessing the stability of the economic objects will provide new quality in terms of raising the level of safe operation of the economic objects in emergencies.
References
Кодекс цивільного захисту України – Верховна Рада України; Кодекс України від 02.10.2012 №5403 – VI (Із змінами. Редакція, станом на 01.02.2015). [Code of Civil Defense of Ukraine]
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5403-17
Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки. Постанова Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 №956.
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/956-2002-п
Порядок проведення державної експертизи з питань техногенної безпеки проектів будівництва об’єктів, що можуть спричинити виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру та вплинути на стан захисту населення і територій. Постанова Кабінету Міністрів України від 29.08.2009 р. №767
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/767-2008-п
Про перелік об’єктів, що належать суб’єктам господарювання, проектування яких здійснюється з урахуванням вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту. Постанова кабінету міністрів України від 06.01.2014р. №6.
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/6-2014-п
Концепція управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.01.2014 №37 – р.
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/37-2014-р
Методика визначення ризиків та їх прийнятних рівнів для декларування об’єктів підвищеної небезпеки. Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 04.12.2002 за №637.
http://www.uazakon.com/document/spart03/inx03146.htm
ДБН В.1.1-3-1997. Інженерний захист територій, будинків і споруд від зсувів та обвалів. Основні положення
http://dbn.at.ua/load/normativy/dbn/1-1-0-293
ДБН В.1.2-4-2006. Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)
http://dbn.at.ua/load/normativy/dbn/1-1-0-754
ДБН Б.1.1-5:2007. Перша частина. Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження
розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) на особливий період у містобудівній документації
http://www.odesa.mns.gov.ua/files/docs/DBN2007.pdf
ДБН Б.1.1-5:2007. Друга частина. Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) на мирний час у містобудівній документації
http://www.odesa.mns.gov.ua/files/docs/DBN2007.pdf
ДСТУ Б А.2.2.-7:2010. Проектування. Розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) у складі проектної документації об’єктів. Основні положення
http://www.mns.gov.ua/files/2011/11/1/dstu.pdf
Методичні рекомендації щодо розроблення розділу «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)2 у складі проектної документації об’єктів. Наказ МНС України №485 від 10.02.2012 – 62 с.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).