Похибки вимірювання сили світла автомобільних фар та дорожніх світлофорів
Keywords:
measurement errors, power of light of car headlights, power of traffic lights, the method of recording the errors of measurementsAbstract
Проаналізовані систематичні похибки при вимірюваннях сили світла автомобільних фар і світлофорів і представлена методика врахування зазначених похибок. Проведено дослідження впливу відстані від фари до вимірювача та спектральних характеристик люкс-метрів на силу світла фар.References
Купко А. Д., Глебов А. Б. О необходимости совершенствования системы светотех-нических измерений на транспорте. - III международная научно-практическая конферен-ция "Обеспечение единства измерений физико-химических и оптико-физических величин. ХИММЕТ-3-2008", С. 196-198.
ГОСТ 11946-78 Линзы и комплекты линз сигнальных приборов железнодорожного транспорта. Методы измерений силы света и фокусного расстояния., -М.: Государствен-ный комитет СССР по управлению качеством продукции и стандартам, 1990. - 6 с.
ГОСТ 9242-59. Светофильтры сигнальные для транспорта. Методы измерения цветности и коэффициента пропускания. М.: Комитет стандартов, мер и измерительных приборов при Совете Министров Союза ССР, 1959.- 12 с.
Физическия энциклопедия. В 5 томах. - М.: Советская энциклопедия, 1988. Т1 -704 с.; Т2 – 700 с.; Т3 – 668 с.; Т4 – 701 с.; Т5 – 688 с.
Купко А. Д. Совершенствование методики передачи световых единиц. - Українсь-кий метрологічний журнал, 2001, вип.1, С. 45-47.
МП 100.02.005-99. Инструкция. Метрология. Стенды для проверки автомобилей LITE фирмы MAHA, Германия. Методика поверки. – Харьков: Харьковский государ-ственный центр стандартицации метрологии и сертификации, 1999. 50 с.
Прибор с оптическим элементом для регулировки лучей света фар. ОМА. Модель 684. Инструкция по эксплуатации и обслуживанию. Лониго, Италия, 1995.-13 с.
Measurements of LEDs.- CIE technical committee report 127, 1997. р. 151.
ГОСТ 8.332–78 ГСИ. Световые измерения. Значения относительной спектральной световой эффективности монохроматического излучения для дневного зрения. М.: Госу-дарственный комитет СССР по стандартам.,1978.- 6 с.
ОСТ 16.0.800.814-81. Преобразователи излучения измерительные для световых из-мерений, характеристика относительной спектральной чувствительности. Требования и классификация. – М.:Отраслевой стандарт, 1981.- 11 с.
ДСТУ 3394–96 Державна повірочна схема для засобів вимірювань світлових величин. К.: Держстандарт України, 1996. - 6 с.
Downloads
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).