Математическая модель датчика крена на основе акселерометров для грузовых машин
Keywords:
mathematical model of the bank sensor, micromechanical accelerometers, parameters of accelerometer voltageAbstract
В статье предложена математическая модель датчика крена на основе блока акселеро-метров, в скалярном и матричном виде.Математическая модель позволяет определить угол отклонения от вертикали кузова грузовой машины, учитывая погрешность от первоначальной установки блока микромеханического акселерометра относительно корпуса и индивидуальные электрические параметры напряжения акселерометров.
References
Горшков Б. Л. Методы практического конструирования при нормировании сигналов с датчиков. Основана на материалах, состоявшегося в 1999 году, семинара фирмы Analog Devices - "Practical Design Techniques For Sensor Signal Conditioning". / Перевод и редакция книги выполнена фирмой АВТЭКС СПб (Б. Л. Горшков, В. И. Силантьев). - 1999. - 75 с.
Байда Л. И. Электрические измерения / Байда Л. И., Добротворский Н. С., Душин Е. М. – Л. Энергия. 1973. – 424с.
Гантмахер Ф. Р. Теория матриц. / Гантмахер Ф. Р. – М., Наука ГФМЛ, 1967. – 567с.
Живцова Л. И. “Датчики крена для грузовых машин” / Ковшов Г. Н., Садовникова А. В., Живцова Л. И. // Вісник Придніпровської державної академії будівництва та архіте-ктури. – Дніпропетровськ : ПДАБА, 2010. - №10. – С.14-21.
Ковшов Г. Н. Инклинометры (Основы теории и проектирования). / Ковшов Г. Н., Алимбеков Р. И., Жибер А. В. – Уфа: Гилем, 1998. – 380 с.
Ковшов Г. Н. Приборы контроля пространственной ориентации скважин при бурении. / Ковшов Г. Н., Коловертнов Г. Ю. - Уфа: Издательство УГНТУ, 2001. – 228с.
Лурье А. И. Аналитическая механика. / Лурье А .И – М.: Физматгиз, 1961. – 824с.
Сысоева С. Автомобильные акселерометры. Часть 1. Автомобильные акселеромет-ры - важнейший сегмент в конъюктуре современного рынка автомобильных датчиков. / Сысоева С. // Компоненты и технологии. – 2005. - №8. – 164 с.
Сысоева С. Автомобильные акселерометры. Часть 4. Развитие технологий и эле-ментной базы емкостных акселерометров. / Сысоева С. // Компоненты и технологии. – 2006. - №3. – 84 с.
Датчики. Каталог продукции. ООО “Микросенсорные технологии”, Москва. – 2009. -21 с.
Downloads
Issue
Section
License
Редакція Видання категорично засуджує прояви плагіату в статтях та вживає всіх можливих заходів для його недопущення. Плагіат розглядається як форма порушення авторських прав і наукової етики.
При виявлені у статті більш ніж 25% запозиченого тексту без відповідних посилань та використання лапок, стаття кваліфікується як така, що містить плагіат. У цьому випадку стаття більше не розглядається редакцією, а автор отримує перше попередження.
Автори, в статтях яких повторно виявлено плагіат, не зможуть публікуватися в усіх журналах Видавництва ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).